Край на победната серия на Ласицкене! Мирела Демирева зае първо място в Диамантената лига



Най-добрата ни състезателка в скока на височина - Мирела Демирева, записа нов голям успех за сезона. След като наскоро преодоля границата от 2 метра, днес сребърната медалистка от Рио 2016 спечели турнир от Диамантената лига.

Демирева триумфира в Рабат с резултат 1.94 метра, като по този начин сложи край на серията от 45 поредни победи на световната шампионка Мария Ласицкене. Последната скочи 1,90 метра в мароканската столица, а впоследствие също се справи с 1.94 метра, но от втория опит.

Мирела успя от първия, с което си осигури победата. В края на състезанието Демирева направи три неуспешни опита на 2.02 метра, информира Би Ти Ви.

"Щастлива съм, макар че не скачах много добре. Състезанието беше трудно, но се справих с обстоятелствата. Времето беше топло, но публиката е чудесна и създава настроение. Имах известни проблеми с разбега, вятърът също пречеше, но победата си е победа. Радвам се, че ми предстои да скачам на Балканиадата. Ще се видя с много близки и приятели. Дано публиката дойде и да подкрепи българския отбор, защото го заслужаваме", каза Демирева след състезанието.


Какво четем:

🔴 Отбелязваме 150 години от гибелта на двама от най-великите ни национални герои!

🔴 Млада майка преживя най-страшния си кошмар на магистрала "Тракия", но след това се случи чудо, което ще помни завинаги

🔴 Страхотно! Мирела Демирева с първа победа в Диамантената лига

Източник: 24 часа



Коментари



горе