Новият Йордан Йовчев е от Благоевград! След легендата за финал на европейско се класира и гимнастика от Благоевград Димитър Димитров
За първи път след неповторимия Йордан Йовчев България има представител на финала на прескок.
Това е състезателят на клуб Пирин 2011 Благоевград Димитър Димитров, който се класира в битката за разпределението на медалите. Димитров записа шеста оценка от 14.199 точки, като за финал на уреда се класират първите 8. Първи е представителят на Израел Андрей Медведев с 14.849.
Финалът е в неделя от 18:30 часа, като българският гимнастик дори е с шанс за медал предвид равностойността на участниците. Димитър участва още на земя, където постигна 13.400 точки и на кон с гривни - 11.566 точки. Димитров можеше да достигне до финал на земя, но малки неточности намалиха оценката му.
Йордан Александров игра на всичките шест уреди и събра общ сбор от 76.031 точки. Оценките му са както следва: 13.066 точки на земя, 10.766 на кон с гривни, 11.900 на халки, 13.733 на прескок, 13.200 на успоредка и 13.366 на висилка.
На висилка Александров се нареди на 15-та позиция от общо 92-участници. В надпреварата няма индивидуална класация, а само финали на отделните уреди. България участва с двама гимнастици при мъжете и петима при младежите.
Днес друг благоевградчанин ще се опита да влезе на финал. Това е съотборникът на Димитров, Мартин Мишев, който ще участва и в отборната надпревара. Финалите на отделните уреди са в събота и неделя.
Марти Иванов
Какво четем:
🔴 Жена отмъсти на такси в София, удари го... пет пъти (Видео)🔴 30 000 българки горят с втората пенсия! Защо?
🔴 Хлябът и солта имат магически сили
Източник: Струма
Коментари
