Как сами да си направим пирамида, която да ни предпазва от болести?



Сезонът на гриповете и настинките наближава, времето вече захладня и всеки се чуди какво да направи, така че тази година да пропусне досадните вируси, съпроводени с боли в гърлото, течащ или запушен нос и кашлица.

Предлагаме ви нещо съвсем просто, на пръв поглед дори малко странно, но според хората, които са го изпробвали, изключително ефективно – постройте си пирамида вкъщи.

Текстът, който ви предлагаме ще ви разясни както ползите от това да имате пирамида в дома си, така и от какъв материал е добре да я изработите.

ОТ КАКВИ МАТЕРИАЛИ?

Да речем, че решите да построите пирамида в двора на къщата си. Нещо като допълнителна постройка за склад или беседка. Веднага възниква двоумението: как да се строи, като не могат да се използват железни или други метални елементи, гвоздеи, ключалки и т.н. Мисля, че такива кахъри са неуместни, тъй като планираният строеж ще бъде на постоянно място и следователно няма да се премества. Свойствата на алуминия, а и на други метали да абсорбират пирамидната енергия до насищане важи и за този вид строежи. Виждал съм в мексиканската столица висока сграда с пирамидна форма. Тя е строена с метали и не знам някой да се оплаква. Все пак необходимо е да се има предвид, че металите като енергийни проводници могат не само да абсорбират енергия, но и да я отвеждат и неутрализират. Затова древните пирамиди са правени от камъни и непечени тухли, които не са проводници на енергия. Ако аз реша да си строя пирамида в двора, изключение ще направя само за алуминия. Що се отнася до малките пирамиди за домашно ползване, от които ще искате да ви пазят от разболяване, в които ще спите, които децата ви ще използват за игри в двора и в които ще държите продукти или вода, за тях съм категоричен: никакви метали!

Мисля, че достатъчно ясно се изразих: никакви метали или метални сплави за направа на пирамиди, особено такива, които ще се използват за здраве. Налага се тогава въпросът: От какъв материал да си направим пирамида? Отговорът е лесен: от всякакъв материал, който не е енергиен проводник. Много автори поставят условието материалът да е изцяло хомогенен: например картон, но не и велпапе, дърво, но не и шперплат, пластмаса, но не и стиропор. Салас и Кано обаче поддържат принципа, че ефикасността на пирамидата зависи не толкова от хомогенността на материала, колкото от формата. Те отбелязват, че са използвали в експериментите си „нехомогенни“ материали, както и брезент с добри резултати.

Във връзка с материалите за домашните пирамиди стои и въпросът за покритието им. Ако се използват открити пирамиди, тогава няма проблем. Проблемът възниква, когато решите пирамидите да бъдат с покрити стени. Тогава трябва да се избира какви да са тези стени, как да са оцветени, прозрачни ли да са или матови? Тук стигаме до едно предупреждение, основаващо се на проучванията на американската космическа агенция НАСА. То несъмнено е важно, защото се цитира от повечето сериозни автори.

Учените от НАСА, които непрекъснато наблюдават здравословното състояние на своите астронавти, са забелязали, че положителните и отрицателните йони се отразяват на физическото и умственото състояние на хората. По-точно казано, положителните йони влияят на човешкия организъм отрицателно и предизвикват депресиращ ефект, докато отрицателните се отразяват положително и имат благотворно действие.

Както е известно, йоните са атмосферни атоми и молекули, които под действието на електричеството загубват или си прибавят един електрон. Тези йонизирани въздушни частици се образуват в резултат от радиация, от космически лъчи, електрически заряди, ултравиолетова светлина и фрикционно електричество. По време на космическите полети астронавтите са заобиколени с електрически уреди, които влияят върху йонния баланс в космическия кораб. Учените от НАСА не са пропуснали и още един знаменателен факт: някои пластмасови предмети блокират или абсорбират отрицателните йони, което се отразява неблагоприятно върху здравето на астронавтите.

Изследванията на някои учени (Ричард Смит и Уолъс Фулър) показват, че е възможно в лабораторна обстановка концентрацията на йони във въздуха да се увеличи хиляда пъти. Звучи страхотно, но въпреки това съотношението на йонизираните молекули към нейонизираните във въздуха е 1 към 27 трилиона. Други специалисти твърдят, че депресивното чувство, което много хора изпитват, когато атмосферното налягане падне, се дължи на нахлуването на положителни йони във въздуха. Когато налягането започне да се покачва, се увеличават отрицателните йони и депресивното усещане започва да се губи. Някои хора са истински барометри, защото могат да предсказват времето по болките в ставите си. Тези болки също са свързани с промени в йонизацията на атмосферата. Изследванията доказват още, че положителните йони са дразнители за хора, които страдат от заболявания, като астма, подагра, ревматизъм, артрит, синузит и др. В същото време на отрицателните йони можем да признаем принос за повишаване на работоспособността, общо чувство за добро състояние, успокояване на болки и алергии, както и ускоряване на лечебните процеси.

Всеизвестен факт е, че изкуствените материали акумулират статично електричество по своите повърхности. То се вижда като искри, когато се обличаме на тъмно, усеща се като слаб шок, когато докоснем електрическия ключ. Статичното електричество, което се събира по стените на пирамидата, променя електрическите качества на въздуха вътре в нея, тоест протича процес на йонизация, при който молекулите на въздуха губят или си добавят по един електрон. Според Тот и Нилсен този процес се засилва от топлината на човешкото тяло, което нагрява въздуха и предизвиква въздушни течения от основата към върха. Създават се температурни пластове, по-топли към върха и по-хладни при основата, които в известна степен също йонизират въздуха. Това йонизиране е отрицателно или положително, тоест полезно или вредно, в зависимост от пластмасовото покритие на стените. Пак с помощта на учените от НАСА се знае, че предпочитаните прозрачни или матови пластмасови покрития (защото са поевтини) блокират отрицателните йони, което води до здравословни неблагополучия. „Йонизационният ефект – пишат Тот и Нилсен – може би наистина е причина за съобщенията за вариращи успехи при използването на пластмасови пирамиди при опити за ускоряване на ратежа на растенията. Общо взето, като поставите едно боледуващо растение или такова, на което бихте искали да засилите растежа, в пластмасова прозрачна или полупрозрачна пирамида, забележителни промени могат да се наблюдават до една седмица или десет дни. Понякога обаче няма да има промени, а в други случаи растението ще започне да вехне и умира.“

Специалисти от Академията на науките в американският щат Аризона също са проучвали ефекта на положителните и отрицателните йони. Те потвърждават благотворния ефект на отрицателните йони, но съобщават още, че някои водорасли се развиват добре при засилено въздействие на положителни йони. Експериментите на Карел и Гогин свидетелстват, че за разлика от хората, растенията се чувстват много добре под пирамиди с прозрачно покритие, при условие че то спира ултравиолетовата радиация.

Мисля че не можем да сме спокойни, като знаем, че няко водорасли се чувстват добре при наплив на положителни йони. Когато се използват за здраве, пирамидите с прозрачно и матово покритие трябва да се избягват.

Няколко думи трябва да се кажат и за пирамидните покрития, като огледала и отразяващи светлината пластмаси Експериментирането с тях е твърде слабо и затвоа трудно може да се говори за категорични резултати Все пак установено е, че при пирамиди с огледални стени, тоест рефлектиращи светлината, енергията и лечебният ефект значително се засилват. Това дава основания на известния американски радиестезист Върн Камерън да предположи, че може би пирамидната енергия притежава някои от качествата на светлината.

ИМА ЛИ ЗНАЧЕНИЕ ГОЛЕМИНАТА НА ПИРАМИДАТА?

Има, естествено. Защо древните са правели големи и по-малки пирамиди? Колкото по-голяма е една пирамида, толкова по-мощна енергия произвежда. На всички, които имат сериозно заболяване, бих препоръчал пирамида като онази на дон Аугусто от Куернавака (пирамида, направена от дърво, без пирони, с вход, който гледа точно на север, висока 180 см). Разбирам, че не всеки може да си позволи такъв лукс, но има и друго решение. Най-добре е в жилището под матрака (дюшека) да се инсталира открита пресечена пирамида, която няма да се ограничава от тавана. За щастие и в България има вече производители, които правят пирамиди и по поръчка. Най-практично и евтино е, разбира се, всеки сам да си я направи. И да не забравя неизменните условия: материалът да не е метал (освен алуминий), който поглъща пирамидната енергия; конструкцията да бъде с пропорциите на Голямата пирамида в Гиза или колкото може по-близо до тях; една от страните да е ориентирана на север.

КОЛКО ВРЕМЕ ДА СЕ ПОДЛАГАМЕ НА ПИРАМИДНО ВЪЗДЕЙСТВИЕ?

Задавали са ми и друг въпрос: Безопасно ли е да се спи под пирамида? Не само че няма никаква опасност, но горещо препоръчвам на всеки да спи под пирамида по същите съображения, които вече съм обяснявал. Може би въпросът е продиктуван от някои писания на автори, които си противоречат. От една страна, препоръчват да се спи под пирамида, от друга, предупреждават да не се държи пирамида прекалено дълго например върху навехнат глезен.

Пак ще повторя: досега никой не е регистрирал по какъвто и да е начин вредно въздействие на пирамида върху здравето. Аз спя години наред под картонена пирамида, държа вода, лекарства, храни и напитки под пирамида и се оплаквам само от добър апетит.

Из „Тайнствената сила на пирамидите” 


Какво четем:

🔴 Росен Йорданов: Премиерът изглежда като турист до Доналд и Мелания Тръмп

🔴 Една българка в крачка до рака

🔴 Българска компания за онлайн игри купена за 10 млн. евро

Източник: 24 часа



Коментари



горе