Да надникнем в най-модерното училище в България



Имало едно време едно училище…

Така започва летописната книга на най-старото светско учебно заведение в Северозападна България - врачанското СУ „Христо Ботев".

Неговото начало е поставено през далечната 1822 г. - цели 56 години преди появата на съвременната българска държава на картата на Европа.

Средно училище „Христо Ботев" - Враца е може би най-модерното училище в България, с най-красивите и вдъхновяващи към трупане на знания класни стаи.

Тазгодишната кампания по прием след 7-ми клас отново показва, че това е най-предпочитаното училище в региона. Още след първи етап на класиране, се оказа, че в него не са останали свободни места от обявения държавен план-прием на ученици в 8 клас.

Минималният бал за учебното заведение е 295,5 точки, докато в престижната врачанска математическа гимназия е доста по-нисък - 222 точки.

Всеки специализиран кабинет в него е уникален. В кабинета по биология например, под учителската катедра е вграден огромен аквариум с декоративни рибки.





Един от любимите на учениците е кабинетът по география - не само заради атрактивния дизайн на тавана и стените, украсени с рисунки на космически тела и звездно небе, но и заради приказната атмосфера, в която работят учениците.





Вълнуващ е и кабинетът по история, декориран със символи и знакови сцени от българската история, в който е уреден и малък музеен кът.

И за да са верни на патрона си, Ботевският организационен комитет към училището организира около дните, в които се чества годишнината от подвига на поета революционерq Ботевска работилница, в която средношколците от града се надпреварват в конкурс с няколко направления и дейности, които дават възможност за изява на децата в областта на изобразителното изкуство - пленерно рисуване и плакат по зададена от организаторите тема, с които после се организира изложба. 




Какво четем:

🔴 Огромен успех! Българка победи Facebook и Netflix

🔴 Кеворк Кеворкян: Или жизнь - или лайф

🔴 Когато ви разбият сърцето, направете това

Източник: Десант



Коментари



горе