Във Фейсбук: Борисов, поеми и ти някаква тежест. Отложи данъците и ипотеките, щом положението е извънредно
Борисов е длъжен да отложи и дори да анулира плащането на дънъци в периода на извънредно положение, смятат голяма част от българите коментиращи във Фейсбук "драконовските му мерки".
Той заяви, че друга държава такива мерки не била взимала в света, но това не е вярно.
Във Франция и Италия вече се готвят да опростят данъците на хората за периода, дори без да са обявили извънредно положение.
Редно и държавата да поеме някаква тежест от извънредното положение, а не само бизнеса и обикновените работещи хора, защото те първи ще останат без работа.
Държавните и общинските служители са защитени.
Във Франция и Италия вече отложиха данъците и ипотеките.
Макрон обяви, че данъците за периода дори може да бъдат анулирани.
Това е отношение към бизнеса и данъкоплатците, които хранят администрацията.
А както знаем България има най-много чиновници на глава от населението в цяла Европа.
Редно е Борисов да поеме тази тежест.
Той говори само за глоби към гражданите, наказания и ограничения, но нищо не поема като собствена отговорност.
Виждаме ги, че даже маските не знаят как да си сложат и стоят на 10 см един от друг.
Българската икономика е толкова слаба и немощна, че извънредното положение със сигурност ще доведе до фалити и загуба на работни места, някои хора ще изгубят възможността да си плащат кредитите и ще останат без жилища.
Редно е и държавата да понесе финансова тежест като облекчи данъкоплатците.
Не е ли нужно да се облекчат и бюрократичните безумия и задължителното редене по опашки и разкарването по етажите и гишетата, което е запазена марка на българската администрация?
Милиони българи са задължени да сменят документите си тази година.
Какъв е проблемът да се отложи тази процедура или искаме да ги заразим по опашките?
Какво четем:
🔴 Внукът на Петър Димков издаде рецептата му за дълголетие🔴 Кучето сложи лапа на ръката на умиращо момче и го изцели
🔴 Светила в БГ медицината посочиха 2 мощни витамина срещу коронавируса
Източник: Petel
Коментари
