По изключение в Пловдив! Отварят врати три търговски центъра, ето кои
Три търговски центъра в Пловдив, които от дълго време не работят заради противоепидемичните мерки, въведени от Здравното министерство, имат шанс да отворят врати за клиенти в близките 3-4 дни, научи „Марица“. Ако това стане факт, още преди 31 януари в тях ще заработят магазините, но само тези, разположени на първия етаж.
Това се случва след депозирани искания в Областната администрация в Пловдив от управителите на магазините, разположени във търговските центрове „Форум“, „Гранд“ и „Хали“, с изричното настояване да започнат работа и с аргументи, че в редица други областни градове, подобни на тях обекти работят и не са преустановявали работа. В тази връзка юристите на областта изготвиха становище, което е с препоръчителен характер. Няма обаче издадена специална заповед за това.
Според директора на „Правна дирекция“ тези обекти представляват съвкупност от изключенията за функциониране на търговски обекти, визирани в заповедта на министъра на здравеопазването. Същевременно функционирането им няма да наруши императивните забрани за спазването на временните противоепидемични мерки, въведени на територията на страната до 31 януари 2021 година, а в същото време ще гарантира равнопоставеност между търговските обекти.
Според управителите на трите обекта, депозирали искането, по същия начин в момента работят магазините и в търговската верига Кауфланд, където извън хранителния магазин функционират обекти и за промишлени стоки, а на главната улица работят H&M и търговски комплекс "Екселсиор". Работата на магазините във въпросните обекти ще бъде ограничена на един етаж при строги мерки, вътрешен контрол и максимално допустим брой на посетителите, каквото решение има от октомври на Областния кризисен щаб.
Становището е съгласувано и изпратено до главния държавен санитарен инспектор, до директорите на РЗИ и ОД на МВР и кмета на община Пловдив. Всяка една от държавните институции в тридневен срок може да възрази по издаденото становище и едва след като изтече този срок, търговците могат да се позовават на него.
Какво четем:
🔴 Младо семейство получи за сватбaта си пчелин и замени Калифорния с Карлово🔴 Бизнесмен вдигна феноменална къща за 5 млн. евро в село Герман, но го уби инфаркт преди да заживее в нея СНИМКИ
🔴 История с щастлив край след изгубени в Пловдив пари
Източник: Марица
Коментари
