Стани богат с нов грешен въпрос на спортна тема / СНИМКА
След като от
Отговорите бяха Аталанта, Бешикташ, Аякс и Шериф Тираспол. Състезателят поиска жокер "обади се на приятел", като негов колега му каза, че "фирмата" е Бешикташ. Това беше и причината турските медии да отразят куриоза.
Участникът обаче не беше сигурен и използва втория си жокер "50:50". При даден отговор "Аякс" състезателят приключи участието си, тъй като за правилен беше посочен Шериф. Молдовският холдинг се занимава с хранителни стоки и производство на дрехи.
Фирма ли е Аякс?
Следва да се отбележи обаче, че името "Аякс" също е използвано от компания. Марката "Аякс" предлага препарати за почистване. В такъв случай се оказва, че тук няма само един верен отговор.
Също така може да отбележим, че всъщност съществуват и други фирми с името Аякс, някои от които дори български, се показва от справка в Търговския регистър.
Трябва обаче да кажем, че клубът "Аякс" е създаден много преди препаратите с име "Аякс". Освен това компанията, която притежава марката, е "Колгейт".
Как точно е зададен въпросът?
Краят на въпроса "носи името на фирма" до голяма степен подсказва, че се търси отбор, който е кръстен на фирма. "Шериф" е точно такъв, защото собственик (и създател) на отбора е компанията "Шериф", която е създадена през 1993 година. Едноименният клуб е създаден през 1997 година.
Извод?
Първоначалната реакция до голяма степен е възможно да обърка човек. Факт е, че има куп фирми, носещи името Аякс, но спрямо въпроса от страна на "Стани Богат" можем да заключим с категоричност, че единственият верен отговор е именно "Шериф".
Припомняме, че преди няколко седмици от предаването допуснаха истинска грешка, свързана с една от
Какво четем:
🔴 Стана горещо! Какво правят Коцето и Надя в джакузито / СНИМКА и ВИДЕО🔴 Баба Ванга със сензационно предсказание за енергията през 2022 г.
🔴 Любимата на Сашко Кадиев разкри какви са отношенията ѝ с Катето Евро
Източник: sportlive
Коментари
