Отиде си известен журналист
Почина журналистът от програма „Христо Ботев“ Грациела Ингелска, съобщи БНР, където тя работи дълги години като водещ и редактор на предавания в радиото. Професионалният й път е свързан и с Българската телеграфна агенция (БТА).
Опелото ще бъде на 27.11.2022 г. (неделя) от 12:30 ч. в църквата „Преображение Господине“ в София, квартал „Лозенец“.
Грациела Ингелска е родена на 24 април 1960 г. в София. През 1979 г. завършва средното си образование в Техникума по полиграфия и фотография „Юлиус Фучик“ със специалност „Технология на подготвителния процес за офсетов печат“. В продължение на две години, от 9 юни 1980 г. до 16 ноември 1982 г., работи като фотограф в Държавната печатница „Офсетографик“.
В Българската телеграфна агенция постъпва на работа на 17 ноември 1982 г. като лаборант в редакция „Пресфото“. През 1991 г. завършва „Българска филология“ в Софийския университет „Св. Климент Охридски“, след което става репортер в редакция „Вътрешна информация“, където работи от 19 август 1991 г. до 27 април 1998 г.
Работила е в Българското национално радио като водеща и редактор на предавания в програма „Христо Ботев“, била е и парламентарен репортер и редактор в сутрешния блок на програмата.
През годините е писала разкази, есета и пътеписи, които са публикувани в различни вестници.
Какво четем:
🔴 Бог да ме пази дълго време, измъкнах се на косъм от смъртта🔴 Няма как, ако един човек сега e със заплата от 1500 лева, да започне да взима 1500 евро, след като приемем еврото
🔴 Най-накрая: Преслава сензационно изстреля истината за отношенията си с Галена и я нарече... / СНИМКА
Източник: Марица
Коментари
