Убийството на 18-г. Маги: Дядо спял в съседната стая, а в къщата често е имало...



Отвличане, разкаяние и полицейска рокада след убийството на 18-годишната Магдалена Русева в Хасково.

Обвиненият за смъртта на момичето се е разкаял, заяви неговият защитник, а близки на жертвата са сковани от страх и твърдят, че има заплахи и срещу други в семейството.





На този фон вече официално беше извършена рокадата в ръководството на областната дирекция на МВР.

Къщата на дядото, в която според разследващите на 26 април около 4 сутринта е извършено убийството, днес е празна. А съседи, които не желаят да показват лицата си, разказват, че в нея често е имало купони.





„Много се събираха, много - тука на двора, гюрултия, аз даже съм се чудила, защото е отворено навсякъде, да викам полиция. То са гюрултии, пиянски истории“, коментира съседка на дядото пред бТВ.

„Казаха, че дядото е спял. Дядото е спял и това се е случило. И как? Къде е спял дядото, като те долу са три стаички?“, пита тя.

Тялото на момичето беше намерено в бидон, на около 500 метра в изоставена къща пет дни след изчезването му.





Това става, след като обвиненият за убийството Иван Костов сам води полицаите до там и прави пълни  самопризнания.

Преди полицията да стигне до извършителя обаче, той  и друго непълнолетно момче  които камера на денонощен магазин  засича за последно с Маги в 3 сутринта на 26 април, са отвлечени, бити и заплашвани. Извършват го приятел на момичето и роднини ден след изчезването ѝ, за което има и полицейска преписка.





„Бяха уплашени, стреснати. Как така някой посред  бял ден от центъра на града ще те качи насила някъде, да те закара и да те разпитва за каквото и да е“, пита адвокатът на задържания младеж.





Според майката на Магдалена не само Иван е виновен за смъртта на дъщеря ѝ. Подозренията си жената сподели и като свидетел по разследването. Същата версия потвърди и лелята на Маги, според която има заплахи и срещу другите деца на семейството.





Вътрешна проверка в  МВР ще установи има ли пропуски в разследването, каза заместник-министърът на вътрешните работи,  след представянето  в Хасково на новия директор.

В полицията са образувани две нови проверки, една от които е за публикации в социалните мрежи за сексуални престъпления в тъмната мрежа с  момичета от Хасково, в която е замесено и името на убитата Маги.





От МВР апелираха, всеки който има данни за  подобни престъпления,  да ги сподели с разследващите органи.


Какво четем:

🔴 Бащата на 12-г. Сияна разтърси България с тежки думи

🔴 Зловещи подробности за трагедията край Търново, убиецът е... СНИМКИ

🔴 Смърт поради немарливост, скандални новини около трагедията със 7-г. Андреа

Източник: Блиц



Коментари



горе