"Фрапиращ момент"! Майката на деветокласника каубой смая с ход след екшъна


Вторник, 16 Септ. 2025

Непълнолетен ученик от Спортно училище „Стефан Караджа“ в Хасково е задържан, след като е стрелял с газов пистолет на територията на учебното заведение, съобщиха от Областната Дирекция на МВР (ОДМВР) в Хасково.

Проверката е показала, че изстрелът е произведен през прозореца във въздуха по време на междучасие.





Сигнал за инцидента е подаден в ранния следобед към телефон 112. Пистолетът е иззет. В момента се извършват действия по разследването под надзора на Районна прокуратура - Хасково.

Директорът на училището Силвия Тенчева каза за БТА, че е разбрала за изстрела след третия час днес от деветокласничка.





„Ученичката дойде и ми каза, че съответният ученик, когото назова по име, е с пистолет. Заведох го при охраната, която го обискира и на дъното на раницата му намери оръжието", каза тя.

Директорът каза, че именно тя е подала сигнала към спешния телефон. Разпитани са свидетелите и оръжието е прибрано от полицията с протокол.





Силвия Тенчева подчерта, че в училището досега не е имало практика учениците да бъдат обискирани на влизане.

Тя вече е разговаряла с майката на момчето, което тренира футбол в спортното училище. Жената не е дала отговор дали знае за произхода на оръжието и дали синът ѝ има някакъв документ за него.





Директорът каза, че ученикът е от многодетно семейство, за което се грижи само майката. Като фрапиращ момент обаче тя посочи, че в крайна сметка майката дошла в училището да иска пистолета на сина си.

В спортното училище предстои събрание на педагогическия съвет, на който ще случаят ще бъде разгледан и ще се вземе решение дали ученикът ще бъде изключен.

Директорът е подала докладна и към Регионалното управление на образованието в Хасково.


Какво четем:

🔴 Добра новина за пътниците: Ryanair увеличава размера на безплатния ръчен багаж

🔴 Георги Блажев скочи на СЕМ заради вулгарна поза в "Ергенът" / СНИМКИ

🔴 Отец Иван: Въобще няма кой да ми казва какво и как да ям и колко да работя

Източник: Блиц



Коментари



горе