УРА! Паднахме само 0:4

България пропуска седми пореден мондиал - това стана факт след загубата тази вечер от Испания. Във Валядолид ни биха само с 4:0.
А статистиката беше повече от безмилостна - играчите на "ла фурия" си направиха повече от 800 точни паса, записаха на сметката си 11 корнера, 30 удара към вратата на Светльо Вуцов, от които десет бяха в целта.
Пред "лъвовете" имаше две възможности, но и двете изпуснати от Кирил Десподов - по една във всяка една част.
На стадион "Хосе Сория" в 35-ата минута Микел Мерино порази мрежата ни с глава. В 57-ата минута халфът на Арсенал беше точен с глава за втори път.
В 79-ата минута Атанас Чернев си вкара автогол, а в добавеното време Микел Оярсабал фиксира крайния резултат от дузпа.
Старши треньорът на "лъвовете" Александър Димитров прави куп промени в стартовия състав. Само в защита те бяха общо три.
На вратата стартира Светослав Вуцов, а пред него действаха Мартин Георгиев, който бе повикан по спешност, Петко Христов, Атанас Чернев и Димитър Велковски.
Единствено бранителят на Специя запази титулярното си място от мача срещу Турция.
Халфовата линия също бе изцяло променена, като тази вечер стартираха Илия Груев, Филип Кръстев и Станислав Шопов. В атака имаше само една рокада и тя беше с включването на Мартин Минчев.
След този успех "ла фурия" гледа уверено към Мондиал 2026 - 12 от 12 възможни точки и голова разлика 15:0! Втори е отборът на Турция, който надигра у дома Грузия с 4:1 и вече има на сметката си 9 пункта и ще играе бараж.
Грузинците са с три точки, а България последен - с четири загуби и голова разлика 1:16!
Какво четем:
🔴 Бизнесдама завлече 50 шивачки със заплати🔴 Естрадната легенда Лиана Антонова говори с духове
🔴 Млад мъж разби с глава вратата на автошкола "Дигси" и се самоуби пред курсистите
Източник: lupa
Коментари
