Ирен Кривошиева: Не позволиха паметник на Стефан Данаилов пред Народния театър


Сряда, 26 Ноем. 2025

Идеята за издигане на паметник на Стефан Данаилов в София е в задънена улица, това разкри по bTV Ирен Кривошиева. Тя обясни, че идеята е била статуята му да се постави в градинката пред Народния театър, но не е получено разрешение за това. Предложена е градинка в близост до дома му, но според актрисата и майка на сина на Данаилов, той трябва да бъде помнен като артист, а не например като политик.





„Стефан Данаилов остави всичко на сина си”, подчерта Кривошиева, като допълни, че Владимир няма нужда от пари, защото е лекар в САЩ и печели добре. Тя обаче уточни, че е редно всичко, свързано с паметта на големия актьор, да се прави със съгласието на наследника му.





Ирен Кривошиева даде пример с възпоменателна монета, за която тя и сина ѝ научили случайно. Нейният тираж е няколко хиляди броя и се разпространява незнайно как.

Актрисата анонсира и откриването на заложба с ценни снимки и предмети на Стефан Данаилов. Скоро ще бъде показан и филмът, който ги събира - „Поема”.

„Филмът беше показан навремето веднъж, в едно кино, и беше спрян. Да не ровим защо, хората са починали”, сподели актрисата.





„Аз не го харесвах. Като бяхме на сцената на варненския фестивал, и двамата наградени, той ми направи забележка: „Тез младите изобщо не поздравяват”. Аз си помислих: „Тоя па, какво толкова му харесват”, разказа Кривошиева за началото на отношенията им.

„Моята задача беше да родя дете на Стефан Данаилов”, заяви актрисата.


Какво четем:

🔴 Имотният балон се спука в Румъния, идва ли и в България?

🔴 Николай Попов: Изчезнал е товарът на камиона, който уби Сияна

🔴 Извънредни новини за 7-годишното детенце, което оцеля при тежката катастрофа с 3 жертви край Пловдив:

Източник: Petel



Коментари



горе