България с трудна, но сладка победа на старта в Унгария

Момчетата на Мирослав Живков обръщат 27-мия в европейската ранглиста от 0:2 гейма, асове на Добруджа 07 блестят

Мъжкият национален отбор на България, воден от селекционера Мирослав Живков, започна с трудна, но сладка победа участието си в приятелския турнир в унгарския град Шекесфехервар.

Българските волейболисти надиграха много трудно с 3:2 (17:25, 18:25, 25:23, 25:22, 15:12) Швеция, №27 в европейската ранглиста, след обрат от 0:2 гейма за 2 часа и 1 минути игра.

За България силно се представи нападателното дуо на шампиона Добруджа 07, като Мартин Атанасов бе най-резултатен с 22 точки (3 аса, 2 блокади, 53 % в нападение), а Велизар Чернокожев, който бе с капитанската лента, добави 20 (1 ас, 4 блокади, 45 % в атака).

За Швеция 16 точки отбеляза Ерик Сундберг (3 аса, 55 % в атака) и влезлият като резерва Фредрик Густафсон (1 блокада, 54 % в нападение).

По-късно тази вечер е другият мач от днешната програма, като в него излизат домакините от Унгария срещу Австрия.

Утре (14 май) българските национали играят срещу тима на Австрия, отново от 17:30 ч б.в.

Статистика от мача Швеция - България виж ТУК.

Програмата за всички мачове от турнира в Унгария виж ТУК.