Четирима българи арестувани в Испания, експлоатирали работници



Четирима българи са арестувани в Испания за незаконно докарване от България и експлоатация на селскостопански работници, съобщи днес испанската гражданска гвардия, цитирана от Франс прес, пише "24 часа".

Тридесет и трима работници, станали жертва на нелегалната мрежа, били прекарани през Испания и настанени в жилища в много лошо състояние, в стаи или тавански помещения заедно с още десет души, без топла вода, за да работят на полето, без трудов договор и социални осигуровки, срещу мизерно заплащане. Престъпната мрежа дори не покрила дори разходите им за транспорт и те получили едва 50 евро за два месеца работа, посочва гражданската гвардия, предава bTV.

На четиримата задържани през октомври българи на възраст между 25 и 43 години са повдигнати обвинения в трафик на хора и принадлежност към престъпна организация. Те обещавали на жертвите си от района на Плевен добра работа и хубаво жилище в Испания. Хората трябвало да пътуват с пътнически автобус или били докарвани с микробуси на трафикантите, които после им искали пари за превоза.

Тридесет и тримата работници пребивават незаконно в Испания и ще бъдат върнати в България, каза за АФП говорител на гражданската гвардия.

Разследването срещу мрежата започнало в началото на годината, но испанските власти не могат да кажат колко време е действала тя.

Операцията е осъществена в сътрудничество с европейската полицейска агенция Европол и българската полиция.


Какво четем:

🔴 Повдигнаха обвинение срещу иракчани, преминали незаконно границата на България

🔴 Варненска дизайнерка привлече погледите на цялата планета

🔴 Обявиха важна новина за собствениците на годишни винетки

Източник: Petel



Коментари



горе