Мел Гибсън с филми за цар Калоян и княз Борис I



Мел Гибсън ще участва в два филма, свързани с българската история – за цар Калоян и за княз Борис I. Слуховете за това частично потвърди актьорът Христо Живков. В интервю за „24 часа“ той заяви, че знае новините от личен разговор с продуцентката на проекта.

„Тъй като не знаех за тези неща от него самия, ѝ казах, че е страхотно – обясни Живков. – Тя ми отговори: „Ти имаш доста сериозна роля във филма за Борис, но не съм ти казала, защото исках да изчакам да мине малко време. Ти съгласен ли си с такова нещо?”. Да, отговорих. Тя ми обясни, че в момента работят за финансирането. Това е разговор от миналата година по това време, оттогава не сме го обсъждали.“

Христо Живков, стана ясно в края на миналата година, ще има важна роля в предстоящия филм на Мел Гибсън – продължението на „Страстите Христови“. Българинът отново ще се превъплъти в апостол Йоан, както и в оригиналната продукция от 2004-а.

Сега в интервюто Живков коментира, че в последните пет години е имало индикации, че ще продължение, но те са били лични, а не публични. Случвало се такива информации да достигат чрез приятели и до него, но в този бранш, по думите му, „е добре да се говори, когато има факти“.

„Сега се разбра от сценариста Рандъл Уолъс („Смело сърце”), че ще има продължение, и аз нямаше да продумам, ако някой от продукцията не го беше обявил официално – заяви Живков. – Да, вярно е, че филмът се подготвя. А дали аз ще участвам в него – освен ако не мине още време и ние не остареем, вероятно голяма част от състава ще е същият като в „Страстите Христови.“

Актьорът разказа, че се е виждал с Мел Гибсън през годините – включително и в Бояна, когато там били снимките на „Непобедимите“. Описа го като „много специален, най-енергичната фигура и човек, когото познавам“, „истинска експлозия, заряд“ и „сърцат, голям човек“.

В интервюто Живков признава, че това, че е българин, винаги му е пречило да се развива навън:

„Аз съм давал, но на мен ми е взимано. Паспортът ми винаги е бил средство за омаловажаване. Било ми е обидно през годините образовани хора, западноевропейци, да ме питат как е времето в Букурещ. Това се е случвало многократно, и то с хора, които са в центъра на Европа и би трябвало да са запознати с географията на 1000 км от тях. Между София и Букурещ има огромна разлика. Винаги с усмивка съм подхождал към всичко това. Даже е имало тенденция едни и същи хора месец по-късно, след мое връщане на терен да ме питат пак за Букурещ и аз да не мога да повярвам. Виждам, че става дума за характерово изменение, а не само за липса на географски познания.“


Четете още:

🔴 Как с два буркана кисело мляко да успееш в Америка

🔴 Баба Тонка не давала щерка си на Захарий Стоянов  

🔴 81-годишен студент идва от Лондон за изпити в София





Източник: Площад Славейков





Коментари

горе