Карнобат показа училището на бъдещето (ВИДЕО)




Тук расте бъдещето на България и ние доказахме, че светът е променим, каза директорът на СУ „Христо Ботев“

Високите технологии и приятната атмосфера в обновеното карнобатско СУ „Христо Ботев“ карат децата да учат и да се забавляват едновременно с това, възкликна водещият на „Здраей, България“ по Нова телевизия Виктор Николаев. Това според репортера Живко Константинов е училище- чудо, добави той.

Супермодерното българско училище се намира в 18-хиляден град. Над 800 ученици и 94 учители влизат в учебните кабинети.

„Спомням си училището преди ремонтите. Стените бяха сиви, а чиновете-стари. Беше мрачно, а сега е отпускащо. Ние се чувстваме тук като у дома си“, споделя единадесетокласничката Константина Клинкова.

След като въведоха дъските с маркери, бяхме много изненадани, а сега с интерактивните сме още повече, добавя съученичката й Юлияна Гърбова.
„Най-ценното е това, че обменяме идеи с учителите си. Това е училището на бъдещето“, каза пък Тамер Терзиев.

Четвъртокласниците от карнобатското училище вече умеят да програмират. Даниела от 4 клас, споделя, че това е много забавно.
Децата ще ви убедят, че могат да програмират, добавя началният учител Ваня Лолова.

Програмирам анимация с чудовища и извънземни, обяснява Митко.

Лаптопите в училището са по-мощни дори от компютъра ми в офиса, призна репортерът Живко Константинов.

В училищния коридор децата си имат цветен комуникативен кът. В приятна среда могат да гледат филми или просто да си говорят. В час по математика пък всички деца са с телефони. Те обаче не са забранени. С помощта на високите технологии може да се видят решенията на задачите, които учениците дават, обяснява учителката по математика Ганка Радева.

Таблетите по биология пък дори са задължителни, както и макетите на човешкото тяло.
В училището има и професионален микроскоп, с който децата изследват бактерии.

В конферентната зала се правят концерти и презентации на ученическите проекти, прожектират се уроци и образователни филми.

С тези интерактивни дъски часовете стават по-забавни и така запомняме повече неща, споделя Марина Димитрова от 8 клас.

В училището изграждат и асансьор, за да може ученици с увреждания да имат достъп до класните стаи

Преди 4 години нямаше асансьор и нейните родители я носеха на ръце по етажите, където имаше часове, разказва психологът Жулиета Трифонова.

Как едно 90-годишно училище се превръща във високотехнологично? Това е заради учителите и директорите, а те пишат проект след проект и печелят пари, които влагат.

Пишем по два-три проекта годишно и поне по един печелим, споделя учителката по география Ирина Скарлатова. Тя е и член на проектната комисия в училището.

На външно оценяване след 7 клас и на държавните зрелостни изпити резултатите са с една единица по-високи от миналата година, каза заместник-директорката Константина Стоянова.

„Това е чудо, защото тук пораства бъдещето на България – децата. Светът е променим и ние го доказваме“, каза пък директорът на СУ „Христо Ботев“ Иван Стоянов.


Четете още:

🔴 Мъжът, помел с такси 11 коли в София, карал без книжка 24 години

🔴 Горнооряховецът Веселин Богданов е единственият български треньор за фризьори на "Шварцкопф"

🔴 76 години от разстрела на Никола Вапцаров





Източник: flagman





Коментари

горе