Световна компютърна фирма призна уменията на свищовски ученик в уеб дизайна



Кристиян Русев – ученик в XI клас на свищовската Търговска гимназия „Димитър Хадживасилев“, се представи отлично в най-голямото международно младежко състезание по креативен дизайн Adobe Certified Associate (ACA). Ученикът постигна 740 точки от 1000 възможни на изпита на Adobe за Photoshop CC, което го нареди на четвърто място в страната.

С КОМПЮТРИ СВИЩОВСКИЯТ УЧЕНИК СЕ ЗАНИМАВА ОТ 2015 ГОДИНА. Заради интересите в областта на информатиката избира и свищовската ПДТГ „Димитър Хадживасилев”, където наред със задълбочени знания по икономика усилено се изучават и информационни технологии.

Кристиян е първият ученик от Свищов, който се явява на сертифициране пред Adobe. Тестът е с времетраене 50 минути, като през това време участникът трябва да отговори на по 20 въпроса от теорията и практиката, които са на английски език.

А. ГЕОРГИЕВ

Сн. авторът


Какво четем:

🔴 Чудя се как да постъпя - майка ми иска в старчески дом, аз съм против

🔴 "Факти": Страшен политически чадър над Очите. Комбина с всички партии показва колко смърдят работите в България

🔴 Развръзка на драмата с 23-годишния Ивайло, който изчезна безследно в Бургас

Източник: Борба.БГ



Коментари



горе