България официално спря излъчването на няколко pycки телевизии



От 1 февруари България официално спря излъчването на няколко руски телевизии, включително Първи канал, предаде БГНЕС.

Когато искате да превключите на канал, където се е излъчвала руска телевизия, се изписва следния надпис: "Уважаеми клиенти, излъчването на тази програма е спряно на основание действащия регламент на Съвета на Европейския съюз“.





Според Брюксел Русия участва в системна международна кампания за дезинформация, манипулиране на информацията и изопачаване на фактите, за да засили стратегията си за дестабилизиране както на своите съседи, така и на ЕС и неговите държави членки.

За да противодейства на това, ЕС спря излъчването и лицензите на няколко подкрепяни от Кремъл дезинформационни медии: Спутник; Русия днес; Русия РТР/РТР Планета; Русия 24; Русия 1; ТВ Център Интернешънъл; НТВ/НТВ Мир; РЕН ТВ; Първи канал.





Русия използва всички тези медии, за да разпространява умишлено пропаганда и да провежда дезинформационни кампании, включително за своята военна агресия срещу Украйна.

Ограниченията срещу "Спутник“ и "Русия днес“ (заедно с дъщерните дружества - RT English, RT Germany, RT France и RT Spanish) са в сила от 2 март 2022 година.





Ограниченията за другите образувания са в сила от юни (Русия РТР/РТР Планета, Русия 24 и ТВ Център Интернешънъл) и от декември 2022 година (Русия 1, НТВ/НТВ Мир, РЕН ТВ и Първи канал).

Те обхващат всички средства за предаване и разпространение в държавите – членки на ЕС, или насочени към тях, включително кабелна и сателитна телевизия, телевизия чрез интернет протокол, платформи, уебсайтове и приложения.


Какво четем:

🔴 "Сървайвър", "Ергенът", "Стани богат" и Цитиридис се завръщат

🔴 Защо не бива да миете месото и яйцата?

🔴 Пробвате ли тази рецепта за зимна картофена салата- няма да я правите по друг начин

Източник: plovdiv24



Коментари



горе