Христо Мутафчиев: Жив съм



Христо Мутафчиев се принуди да опровергае фалшиви слухове за смъртта си, след като в медийното пространство се появиха объркани публикации, породени от негово съболезнование към колега.





Причината за недоразумението е, че някои сайтове използвали снимка на Мутафчиев, вместо на покойния актьор Кирил Кавадарков, което доведе до абсурдното заключение, че самият Мутафчиев е починал, пише Блиц.





„До всички мои роднини, близки, приятели или неприятели, прочели само заглавията на публикации в медиите — жив съм и имам доста работа“, написа с ирония актьорът в социалните мрежи.

Постът му бързо събра реакции от колеги и последователи, които изразиха възмущение от невнимателното поднасяне на информация и му пожелаха здраве и дълъг творчески път.





Недоразумението породи сериозна дискусия относно проверката на фактите и отговорността в медиите, особено при чувствителни теми като нечия смърт. Мутафчиев, който е председател на Съюза на артистите в България, не за първи път показва, че умее да реагира с хладнокръвие и чувство за хумор — дори в ситуации, които други биха приели като скандални.


Какво четем:

🔴 Орхан Мурад: Цивилизацията отива към своя край

🔴 Собственик на пицария: България е частна американска компания и няма право да ми иска категоризация

🔴 Откриха тялото на 18-годишното момче, изчезнало в морето край Приморско

Източник: Petel



Коментари



горе