Отвориха новия парк "Възраждане"



Новият столичен парк „Възраждане“ в квартал Зона Б5 официално е открит.

Неговото строителство започна през септември 2015 година. Изграждането му е на стойност 6 милиона лева, като 1,7 милиона лева от тях са осигурени по програмата "Джесика" на Европейския фонд за развитие, а останалите средства идват от "Софийски имоти".

Паркът има площ от 52 дка, над 100 пейки, алеи, покрити с разноцветна мозайка, 3 чешми, 46 кошчета за боклук, амфитеатър, циркова площадка. Там е и първият за София сух фонтан. Амфитеатърът ще има капацитет 90 души и ще бъде предназначен основно за културни представления.

Изградена е и детска площадка, обособена в две части - за деца до 3 години и за по-големи, между 3 и 12 години. За поддръжката на парка ще се грижи общинското предприятие "Паркове и градини". Очаква се да бъде изградено и видеонаблюдение.


Какво четем:

🔴 Родопчанин в Белгия: Дядо е бил гурбетчия в Исчеке, аз ще съм в Брюксел, а нашето село ще умре!

🔴 Наш капитан спаси бедстващ ветроходец

🔴 Ергени награбиха моми и ги понесоха към река, за да ги... (СНИМКИ)

Източник: Новинар



Коментари



горе