Кмет осигури 160 таблета за обучение на ученици



Кметът на Бяла Слатина инж. Иво Цветков и дарител, подсигурен от него, осигуриха 160 таблета и 250 карти с достъп до Интернет за деца от общината.

Устройствата са за хлапета и младежи от уязвими групи и социално слаби семейства, които нямат необходимите ресурси за достъп до дистанционното обучение. 

Инж. Цветков лично раздаде на директорите на училищата получените таблети и карти за достъп до интернет. От своя страна, училищата, със средства от бюджетите си, закупиха допълнително таблети.





"Към настоящия момент общият брой на включените в електронното образование ученици в общината е 1836. 626 сe обучават по други, алтернативни начини. Голям процент от тези ученици са от уязвими групи и не разполагат с технически средства за реализиране на електронно обучение, което налага избора на други способи", обясниха от общинската администрация. 





В случай, че семейството няма компютър и достъп до Интернет, учителите се свързват с родителите по телефон и се дават указания и поставят задачи на учениците за работа по учебниците и тетрадките. В начален етап цялата комуникация между преподавател и ученик е през родителя. От учителите са разработени работни листи, които се предоставят от образователните медиатори и социалните работници. Част от преподавателите получават със съобщение готовите работни листи с изпълнените задачи за проверка. Останалите се носят от родители в края на седмицата в училището. Учениците се насърчават да гледат уроци по телевизията", описаха алтенативните методи за обучение от местната администрация. 

От там увериха, че по време на извънредното положение общите усилия са в посока всеки ученик да има достъп до необходимото му на този етап обучение, независимо от финансовото положение на семейството. 

снимки: Община Бяла Слатина


Какво четем:

🔴 Прибират българи от Испания

🔴 Съмнителни боклуци от Италия

🔴 Зимата се завръща началото на април


Източник: Кмета



Коментари

горе