Водолази извадиха тялото на удавен в язовир „Огоста" - Телефон и джапанки край язовира издали трагедията


Вторник, 11 Авг. 2026

55-годишен мъж се e удавил в язовир „Огоста“ край Монтана. Тялото е извадено от водолази тази сутрин.

Сигналът е подаден на телефон 112 около 8.00 часа. Инцидентът е станал в района на село Горно Церовяне в близост на тъй наречения „квадрат“.





„Бяхме за риба в Церовското и дойде един приятел и каза, че са намерили въдици, телефон, цигари, джапанки. Викали са, за да видят къде е този човек, не са го открили и са се обадили на 112. Дошла е полиция и са установили, че има удавен човек. Извикали са водолази и са го извадили“, разказва рибар.





От полицията в Монтана съобщиха, че най-вероятно се касае за нещастен случай. По тялото на удавника не е имало следи от насилие. Най-вероятно на тръгване рибарят се е навел да се измие, подхлъзнал се е и е паднал във водата. Мястото е отсечено и е доста дълбоко.


Какво четем:

🔴 Мъж стреля с арбалет по преминаващи хора от тераса в Пловдив

🔴 Ето какво искат момичетата, обвинени за убийството на Георги на Младежкия хълм в Пловдив

🔴 Мъртвото течение взе първа жертва на лято 2026


Източник: Блиц



Коментари

горе