ВИДЕО! Съдът в Пловдив пусна на свобода бащата и сина, задържани в щабквартирата на "Кръв и чест"

Съдът в Пловдив пусна на свобода бащата и сина Велеви, задържани при акцията на полицията в неонацисткия клуб "Кръв и чест“. Момчето Теодор Велев остава без никаква мярка за неотклонение, а бащата Ивелин Велев е с наложена мярка "парична гаранцния“ от 1000 евро. Третият, считан за тартор на групировката, Ивайло Колев, остава в ареста с най-тежката мярка за неотклонение "задържане под стража“.
Според съдията липсват всички предпоставки за налагане на най-тежката марка и за тримата. Не са се събрали достатъчно доказателства за участието на Ивелин Велев в тази дейност като помагач на Колев.
Мерките подлежат на обжалване пред следващата инстанция. Ако има такова, делото ще се гледа на 25 август, от 10.30 часа в Окръжен съд Пловдив.
Какво четем:
🔴 Наруши ли домашния арест? Стоян Колев излезе до магазина по време на живо излъчване🔴 Националисти обявиха подкрепа за Ален Симеонов и направиха акция срещу Енихан баба
🔴 Верижна катастрофа на АМ "Тракия" затруднява движението на входа на Бургас
Източник: plovdiv24
