В Поликраище подкараха трактор с двигател, който харчи колкото електрическа крушка



Изобретателите Петко Ганчев и Марин Млеченков удрят петролната индустрия

МАЛЪК ТРАКТОР С ТЕГЛО ОКОЛО ПОЛОВИН ТОН СЕ ДВИЖИ БЕЗ КАПКА КОНВЕНЦИОНАЛНО ГОРИВО, А САМО С ПОМОЩТА НА ЕЛЕКТРОДВИГАТЕЛ и усилвател към него. Машината харчи едва около 40 вата еленергия, колкото консумира една обикновена крушка. Изобретателите Петко Ганчев и Марин Млеченков за пръв път демонстрираха вчера в Поликраище новото си изобретение, което удря по могъщата петролна индустрия и зависимостите от нея.
„Започваме процедури по придобиването на патент за нашето устройство. Проблемът е, че насреща си имаме мощни лобита и интереси. Електродвигателят не е нещо необичайно, тайната е при усилвателя, който е на принципа на нашия гравитационен двигател. Той има незначителна консумация, а може да има широко приложение в практиката. С помощта на него могат да се отопляват и охлаждат огромни сгради и да се движат всякакви автомобили”, разказа Ганчев.
В ранния следобед вчера пък те за пръв път извадиха на бял свят задвижващия механизъм и направиха няколко кръгчета из Поликраище.

ТАЙНАТА Е В УСИЛВАТЕЛЯ

Системата е съвкупност от малък електродвигател, взет от охладителната система на автомобил, чиято консумация е около 36 вата, доказва със специален уред Марин Млеченков и допълва, че по този начин се осигурява само режимът на работа. Специален усилвател на принципа на разработения от двамата гравитационен двигател пък дава необходимия капацитет, за да се движи тежкото возило. Допълнително предимство на този тип задвижване е, че може да ускорява много по-бързо от класическите дизели или бензинови агрегати, а шумът е в пъти по-малък. За работата пък не е необходима нито капка гориво.
Преди да заработи двигателят, Млеченков и Ганчев приканиха нашия екип да избута тежкото, направено изцяло от метал тракторче, което се оказа доста трудна задача. С пуска на двигателя му обаче машината тръгна плавно и свободно.
„Можете да снимате всичко, само не и усилвателя, който сме закрили. Той е нашата тайна, заради която не сме спали и сме се мъчили толкова години. Като получим патента, ще го покажем”, казаха още двамата.
С НОВИЯ ВИД БЕЗГОРИВЕН ДВИГАТЕЛ ВСЯКА КОЛА МОЖЕ ДА ИЗМИНАВА НЕОГРАНИЧЕНО РАЗСТОЯНИЕ и да получи солидна мощност.
Само преди два месеца Ганчев и Млеченков обявиха създаването на гравитационния си мотор, който е в основата на новото им изобретение. Джаджата е създадена в малък гараж в Поликраище с нищожна субсидия от Българската академия на науките. Напълно готов е прототипът, който трябва да бъде усъвършенстван. „Това е труд, който ми отне повече от 20 години. В началото имахме частични успехи, но едва преди няколко дни създадохме качествен прототип, който работи”, разказа Ганчев. Двамата изобретатели са в процес на получаване на патент.
Популярният енергиен спец и борец срещу енергийната мафия още от дете мечтаел да направи машина, която да произвежда безплатен ток. Целта му била да се откаже от скъпия ток и да стане независим от енергийната система. Изобретението преобразува гравитацията в кинетична енергия, от която пък се получава електричество.
Гравитационният двигател не е нещо ново, но до този момент никой не е успял да го балансира и да оптимизира неговите части, за да може той да се използва масово. Системата използва силата на земното притегляне, което задвижва тежък маховик, който предава въртеливото движение към обикновен генератор за ток.
Изобретателите казват, че с инвестиция около 1500 лв. след одобряването на патента всеки ще може да си сглоби подобен генератор в жилището си и да ползва безплатна електроенергия.
ТОВА Е ВТОРОТО ИЗОБРЕТЕНИЕ НА ГАНЧЕВ, КОЙТО НАСКОРО НАПРАВИ И УРЕД, КОЙТО ТОПЛИ И ОХЛАЖДА. Разработката също бе субсидирана от БАН. Тя действа с водородни клетки и е на принципа на преобразуване на водата в браунов газ.
Уредът на Ганчев позволява с около 3 лв. дневно да се отоплява малък апартамент. Икономии се постигат и при охлаждане на помещенията през лятото. Устройството работи с електролиза и разделя течността на водород и кислород, като първата съставка изгаря, произвеждайки топлина. При подходящи условия може да се развие температура от 6500 градуса.
„Тествахме и в АЕЦ „Козлодуй”, където има уред, който мери до 2200 градуса. Моята разработка може да се използва и за рязане даже на най-твърдите сплави, както и за пълно изгаряне на отпадъци. Знам, че в Съединените щати всеки, който опита да прави подобно нещо, е стопиран, защото удря по индустрията, основана на конвенционалните енергоносители - бензин, еленергия, газ и т.н.”, обяснява Ганчев.
В момента той е успял да постигне резултат, при който от един киловат изразходена мощност да се произвеждат 3, 5 квтч. Така, ако топлим жилище например, сметките ни могат да паднат повече от три пъти.



Източник: Борба.БГ





Коментари

горе