Борят се за живота на жената от катастрофата с двамата загинали 9-г. футболисти
![]()
Жената, постралада при тежката катастрофа на АМ "Тракия" с двама загинали футболни
таланти на Славия, е в изключително критично състояниe в болницата в Ямбол.
Както вече стана ясно, тежка катастрофа с три жертви блокира изцяло движението по автомагистрала „Тракия“ край ямболското село Зимница (км 290). Инцидентът, станал малко преди 13:00 часа, е предизвикан от внезапно спукване на предна лява гума на тежкотоварен автомобил. В резултат на техническата авария шофьорът е загубил напълно контрол над управлението, разкъсал е разделителната мантинела и е навлязъл в насрещното платно, последван от съкрушителен челен удар с лек автомобил, движещ се към Бургас. Сблъсъкът е отнел живота на трима души на място - две деца (футболисти от школата на Славия) и възрастен мъж, а направените по-късно проби за алкохол и наркотици на водача на тир-а са отрицателни.
Жената, на видима възраст около 40 години, остава в дълбока кома и в изключително критично състояние с разкъсан черен дроб и тежки увреждания, като хирурзите и реаниматорите продължават борбата за живота ѝ.
"Мъжът е в стабилно състояние, с лека черепно-мозъчна травма и хоспитализиран в хирургично отделение. Проблемна остава пациентката - тя е с множество травми“, обясни пред bTV д-р Валентин Вълчев, заместник-директор на МБАЛ „Свети Пантелеймон" – Ямбол.
Заради тежкото състояние на жената вариантът за помощ по въздуха е отпаднал.
„Тя е с опасност за живота и не покрива критериите за спешна въздушна помощ“,
допълни д-р Вълчев.
Какво четем:
🔴 Нечовешката трагедия на магистрала „Тракия": Разбра се какви са били загиналите деца🔴 Траур във футбола ни след ужасa на АМ "Тракия" със загинали таланти на Славия
🔴 ПОЗОР! Прекратиха разследването срещу Жельо, изнасилил кучето Мая
Източник: Блиц
