Жестока драма в Пазарджишко: 18-г. абитуриент се самоуби заради учителка

18-годишно момче от баташкото село Нова махала е сложило край на живота си. Това съобщава GlasNews, позовавайки се на местни жители.
Трагедията предизвика силен обществен отзвук и бе широко коментирана в регионални групи в социалните мрежи.
По неофициална информация загиналият е Билгин Алишев – ученик, за когото се твърди, че е имал лични проблеми. Мненията в селото обаче са силно поляризирани.

18-годишният Билгин Алишев
Разминаване във версиите
Според част от хората – включително близки и приятели на момчето – той е бил подложен на системен психически тормоз от учителка. Други жители на селото смятат, че причината за трагедията може да се корени в напрежение и проблеми в семейната среда.
Инцидентът е станал в четвъртък, 22 януари, като по първоначална информация младежът се е обесил.
Разследване и досъдебно производство
Към момента полицията и прокуратурата работят по изясняване на всички факти и обстоятелства около случая. Образувано е досъдебно производство за склоняване към самоубийство – стандартна процедура при подобни трагични инциденти.
Съгласно чл. 126, ал. 1 от Наказателния кодекс, наказанието за това престъпление е от 1 до 6 години лишаване от свобода.
„Това не беше внезапно“
„Глупости са това, че е имал проблеми в семейството. Истината е, че нямаше такива и това се вижда от клиповете.
Говореше с всеки, беше весел. Смеехме се, планирахме, пеехме песни. Това дете имаше мечти и бъдеще.
Това не беше внезапно – беше резултат от натиск, голямо его и липса на човечност и емпатия от страна на една учителка“, разказват пред „ПЗ Нюз“ близки на Билгин.
В социалните мрежи бяха публикувани видеоклипове, заснети дни преди инцидента. На кадрите Билгин и негова братовчедка пътуват с автомобил и се смеят, обсъждайки избора на ресторант за предстоящия му абитуриентски бал на 24 май.
Младежът изглежда спокоен, усмихнат и изпълнен с планове, което допълнително засили обществените въпроси около причините за трагедията.
Проверка в училището
В понеделник в СУ „Кирил и Методий“ се очаква психолози и социални работници да проведат разговори със съучениците на Билгин. Назначена е и вътрешна училищна проверка, която да установи дали е имало сигнали за тормоз и каква е била училищната среда.
Какво четем:
🔴 Разбра се кои са жертвите в адската катастрофа край Бургас🔴 Трагедия във врачанско село! Две деца изгоряха в къща
🔴 Челен удар с висока скорост: Катастрофа с 2 трупа край Бургас
Източник: Блиц
